Jak działa ozonator powietrza? Podstawowe zasady

Jak działa ozonator powietrza? Podstawowe zasady

oczyszczacz powietrza i jonizator

Ozon to gaz składający się z trzech cząsteczek tlenu, które wpływają na jego silne działanie utleniające, dzięki czemu wykazuje właściwości sterylizacyjne, bakterio- i wirusobójcze. Rozpylanie ozonu w pomieszczeniach jest możliwe za pomocą ozonatorów powietrza, które można stosować zarówno w mieszkaniach prywatnych, jak i zakładach przemysłowych.

Jak ozonowanie poprawia jakość powietrza?

Ozonowanie to jedna z najskuteczniejszych metod zwiększenia jakości powietrza w pomieszczeniach. Za pomocą generatorów ozonu można oczyścić przestrzeń z alergenów i drobnoustrojów. Ma to szczególne znaczenie dla alergików, jak również dla osób pracujących w zamkniętych przestrzeniach w sezonie infekcyjnym. Ważną rolę pełni zwłaszcza ozonowanie klimatyzacji, w której mogą gromadzić się zarodniki pleśni oraz grzybów. Ozon pozwala też zniwelować przykry zapach dymu tytoniowego. Generator ozonu sprawdzi się także na strychach i piwnicach, w których, z uwagi na wilgotność, często rozchodzi się nieprzyjemna woń.

Generator ozonu zapobiega psuciu żywności

Ozonatory są także wykorzystywane w restauracjach i obiektach gastronomicznych. Ozonowanie żywności bezpiecznie usuwa wirusy i bakterie z produktów spożywczych oraz likwiduje szkodliwe pestycydy z zewnętrznych warstw owoców i warzyw. Zastosowanie ozonu pełni też szczególną rolę w środowisku medycznym. Generatory ozonu sprawdzają się nie tylko w procesie leczenia, np. zmian skórnych w dermatologii, lecz także, gdy zachodzi konieczność sterylizacji narzędzi lub pomieszczeń.

Jeśli poszukujesz skutecznego ozonatora kubaturowego, lub uniwersalnego ozonatora ciśnieniowego to skorzystaj z oferty na naszej stronie. Oba te urządzenia sprawdzą się do oczyszczania powietrza w pomieszczeniach, niwelując szkodliwe dla zdrowia wirusy i bakterie.