Urządzenia do ozonowania pomieszczeń

Specjalizujemy się w produkcji niezawodnych urządzeń do ozonowania pomieszczeń. W naszym asortymencie znajduje się bogaty wybór sprzętu przeznaczonego do oczyszczania powietrza. Jesteśmy profesjonalistami, dostarczającymi Klientom jedynie wysokiej jakości, bezpieczne w użytkowaniu maszyny o doskonałych parametrach technicznych. Znajdują one szerokie zastosowanie w dezynfekcji i dezodoryzacji lokali o różnym przeznaczeniu – mieszkalnych oraz użytkowych.

Naszą ofertę z zakresu urządzeń do ozonowania pomieszczeń kierujemy zarówno do właścicieli przedsiębiorstw, jak i osób prywatnych. Jesteśmy pewni, że nasze produkty spełnią Państwa oczekiwania. Z przyjemnością pomożemy w doborze odpowiedniego sprzętu, tak aby był jak najlepiej dostosowany do indywidualnych potrzeb i oczekiwań. Warto dodać, że zajmujemy się także sprzedażą instalacji ozonowania w przemyśle spożywczym – zakres naszych usług jest bardzo szeroki.

Oczyszczanie powietrza ozonem

Oferowane przez nas specjalistyczne urządzenia do ozonowania pomieszczeń są z powodzeniem używane w celu oczyszczania powietrza. Ozon, czyli O3, to tzw. alotropowa odmiana tlenu, w której skład wchodzą trójatomowe cząsteczki. Alotropia jest zjawiskiem występowania odmian tego samego pierwiastka w tym samym stanie skupienia (tutaj akurat tlen oraz ozon naturalnie występujące w stanie gazowym). Został on odkryty i nazwany w 1840 roku przez niemieckiego chemika Christiana Friedricha Schönbeina. Jest z sukcesami wykorzystywany w procesie utleniania paliw rakietowych, a także w analizie chemicznej, gdzie znajduje zastosowanie w technice zwanej ozonolizą. Przede wszystkim ceni się go jednak za właściwości wyjaławiające i dezynfekcyjne.

Urządzenia do ozonowania pomieszczeń są powszechnie stosowane do usuwania brzydkich zapachów. Ozon pomaga również przy dezynfekcji i dezodoryzacji mieszkań czy lokali użytkowych. Ozonowanie pomieszczeń, o ile jest wykonywane przez profesjonalną firmę, to proces bezpieczny i bardzo skuteczny. Stanowczo nie zalecamy jednak podejmowania prób i przeprowadzania go własnymi siłami. Trzy atomy tlenu tworzą zarazem pomocny, jak i bardzo niebezpieczny gaz. Jego wysokie stężenie może powodować m.in. uszkodzenia błon śluzowych, podrażnienia górnych dróg oddechowych i ból głowy. Dlatego profesjonaliści używają w czasie emisji gazu specjalnych strojów i masek ochronnych. Oczywiście niedługo po zakończeniu procesu powietrze w miejscu przeprowadzania zabiegu staje się znów bezpieczne i można w nim bez obaw przebywać.

Jak działają urządzenia do ozonowania pomieszczeń?

Proces dezynfekcji i dezodoryzacji przeprowadzony przy użyciu urządzeń do ozonowania pomieszczeń polega po prostu na emisji ozonu. Nie jest to jednak takie proste, jak mogłoby się wydawać. Ozonowanie powietrza w zamkniętej przestrzeni musi zostać poprzedzone lokalizacją źródła (lub źródeł – może być ich kilka) brzydkiego zapachu, za który często odpowiada obecność szkodników. Jeśli pominiemy ten etap, woń zaraz po zabiegu powinna zniknąć, jednak z pewnością nasili się niedługo później i cała operacja pójdzie na marne. Warto więc zdecydować się na kompleksowe podejście do problemu. Tam, gdzie przeprowadzane będzie ozonowanie pomieszczenia, trzeba także zadbać o zabezpieczenie, a najlepiej wyniesienie cennych mebli i elektroniki. Wysokie stężenie ozonu ma działanie niszczące i przyspiesza procesy starzenia się przedmiotów. To samo dotyczy roślin i zwierząt – opuszczając mieszkanie na czas wykonywania zabiegu, bezwzględnie należy zabrać je ze sobą.

Sama procedura opiera się na wykorzystaniu specjalnych urządzeń do ozonowania pomieszczeń, zwanych ozonatorami. Umieszcza się je na podwyższeniach, gdyż O3 jest gazem dużo cięższym od powietrza i bardzo szybko opada. Wyższe umiejscowienie sprzętu pozwala na lepsze rozprowadzenie go po pomieszczeniu. Ozonowana przestrzeń musi być dobrze zabezpieczona i szczelnie zamknięta. Po zakończeniu procesu mieszkanie jest zazwyczaj wietrzone przez kilkadziesiąt minut, aż poziom ozonu spadnie do akceptowalnych wartości.

ozonowanie powietrza

Usuwanie brzydkich zapachów

Wykorzystanie urządzeń do ozonowania pomieszczeń jest bezsprzecznie jednym z najlepszych sposobów na pozbycie się nieprzyjemnych zapachów. Nie tylko ze względu na wysoką skuteczność i stosunkowo szybkie działanie. O3 jest substancją naturalnie występującą w przyrodzie. Nie trzeba więc obawiać się zagrożenia, jakie występuje przy użyciu innych, niebezpiecznych środków chemicznych, które mogą mieć również negatywny wpływ na środowisko. Ozon jest zatem dobrym kompromisem z uwagi na jego wysoką efektywność i ekologiczny charakter. Warto jednak pamiętać, o czym już wspominaliśmy, że oczyszczanie powietrza ozonem pozwala na usunięcie skutków, jednakże najpierw należy znaleźć przyczyny brzydkiego zapachu i jak najszybciej się ich pozbyć. Po ozonowaniu jeszcze przez kilka dni może być wyczuwalny charakterystyczny zapach podobny do tego, jaki rozchodzi się wskutek wyładowań atmosferycznych w czasie burzy. Nie ma jednak obaw, że niebezpieczne stężenie gazu utrzymuje się dłużej, niż moglibyśmy się tego spodziewać. Charakterystyczna woń jest po prostu pozostałością nieszkodliwych produktów ubocznych, które powstają wskutek reakcji z O3.

Urządzenia do ozonowania powietrza – usuwanie zapachów, grzybów i alergenów

Ozon wykazuje silne i skuteczne działanie bakteriobójcze. Jest gazem stosowanym do zwalczania grzybów, pleśni i alergenów w pomieszczeniach mieszkalnych, produkcyjnych, usługowych oraz w instalacjach klimatyzacji. Służy do usuwania nieprzyjemnych zapachów i wyziewów, w tym zapachu dymu tytoniowego. Urządzenie do ozonowania pomieszczeń jest więc dobrą inwestycją dla wszystkich osób zmagających się z alergią lub problemami układu oddechowego. Równie ważna dla zachowania dobrego zdrowia jest troska o właściwą dezynfekcję pomieszczeń związanych z żywnością, dlatego większość firm gastronomicznych korzysta ze skutecznego urządzenia do ozonowania chłodni. Sprawdzają się one także na użytek prywatny. Dla wielu osób wynajmujących mieszkania czy przyczepy kempingowe urządzenie do oczyszczania powietrza ozonem to doskonały sposób na to, by pozbyć się woni pozostawionych po poprzednich lokatorach. Skutecznie eliminuje zapach spalenizny, papierosów czy zwierząt.

Kiedy warto się zdecydować na ozonowanie mieszkania?

Proces ozonowania jest zalecany zawsze, jeśli nie możemy uporać się z brzydkim zapachem w inny sposób, a jednocześnie źródło fetoru zostało już skutecznie zlikwidowane. W ten sposób możemy pozbyć się nie tylko nieprzyjemnej woni pochodzącej od martwego szkodnika, który zagnieździł się w naszym mieszkaniu lub pleśni rozwijającej się w zawilgoconym wnętrzu. Zastosowanie urządzeń do ozonowania pomieszczeń pomaga również usunąć z nich zapach dymu papierosowego. Wsiąka on w ściany i przez długi czas może stanowić uciążliwy problem dla nowych lokatorów. Jeśli więc posiadają Państwo lokal, który zamierzają przeznaczyć na wynajem, lecz w jego wnętrzu unosi się wciąż nieprzyjemna woń tytoniu, zaproszenie firmy zajmującej się usługami ozonowania będzie dobrą inwestycją. Należy pamiętać, że proces ten nie tylko usuwa brzydkie zapachy. Emisja O3 to idealny sposób na bezinwazyjną dezynfekcję pomieszczeń, bez konieczności wyłączania ich z użytku na długie tygodnie. Ozon skutecznie radzi sobie również z roztoczami i alergenami dla wielu osób stanowiącymi przyczynę problemów zdrowotnych i uczuleniowych. Jeżeli więc chcą Państwo pozbyć się nieprzyjemnych zapachów i zdezynfekować swoje mieszkanie, zapraszamy do kontaktu.