Czy ozonowanie pomieszczeń jest skuteczne?

Czy ozonowanie pomieszczeń jest skuteczne?

oczyszczacz powietrza usuwający wirusy i bakterie

Zdarza się, że pomimo wielu wysiłków, nie jesteśmy w stanie usunąć brzydkiego zapachu w mieszkaniu albo samochodzie. Kiedy odkurzanie, pranie tapicerki i stosowanie odświeżaczy nie pomaga, wypróbuj działanie generatora ozonu.

Kiedy wykonać oczyszczanie powietrza?

Bardzo częstym nieprzyjemnym zapachem, trudnym do usunięcia, jest woń dymu papierosowego. Jeśli chcesz się go pozbyć z mieszkania lub odświeżyć samochód przed sprzedażą, wykonaj oczyszczanie powietrza za pomocą ozonu. Wytwarza go specjalne urządzenie, nazywane generatorem ozonu. Takie systemy stosowane są też w przemyśle spożywczym, przy oczyszczaniu wody i ścieków, a także przy dezynfekcji klimatyzacji. Ozonowanie pomaga usunąć szkodliwy zapach pleśni i grzybów. Zepsuta żywność, zapach sierści, odchody zostawione przez zwierzęta, swąd smażenia i tłuszczu – pozostawiają przykrą, trudną do usunięcia woń, z którą bez problemu poradzi sobie ozonator.

Jakie efekty daje ozonowanie powietrza?

Ozon jest odmianą tlenu o właściwościach aseptycznych. Pomaga nie tylko oczyścić powietrze z nieprzyjemnych zapachów, ale też odkazić i usunąć szkodliwe bakterie i drobnoustroje, kurz oraz roztocza. Pozostawia piękny zapach, przypominający odświeżającą woń powietrza po burzy. Właściwie nie ma skutków ubocznych i jest całkowicie bezpieczny. Urządzenie do ozonowania powietrza docenią zwłaszcza alergicy i osoby łatwo łapiące infekcje górnych dróg oddechowych. Dostępne są ozonatory kubaturowe, przeznaczone do oczyszczania powietrza na dużych przestrzeniach, oraz ozonatory ciśnieniowe, używane do odkażania klimatyzacji, saun, wody w basenach i jacuzzi, przy produkcji spożywczej i zabiegach medycznych. Ozonowanie jest w pełni ekologiczne i znacznie zdrowsze niż oczyszczanie z użyciem środków chemicznych.